Komunikační výcvik

Rádi bychom všechny pozvali na workshop s názvem KOMUNIKAČNÍ VÝCVIK, který probíhá v rámci projektu ESF: Podpora návratu znevýhodněných osob (osob pečujících o malé děti, znevýhodněných věkem a samoživitelů), číslo projektu: 137/03_16_047/CLLD_16_01_030

První část Komunikačního výcviku proběhla 2. – 3. 11. 2019.

Druhá část Komunikačního výcviku: 18. – 19. 1. 2020.

 

O CO SE JEDNÁ? 

Je to interaktivní výcvik, který všem zájemcům napomůže jak v osobní, tak ale i v pracovní rovině, konkrétně je zaměřený na uplatnění se na trhu práce. 

ALE K ČEMU MI TO BUDE?

 NEJLÉPE TO VYSTIHUJÍ UVEDENÁ TÉMATA NÍŽE: 

  • Nemůžu najít práci. Necítím se jistý(á) při pracovních pohovorech.
  • Dělám práci, která mi nevyhovuje, chci změnu, ale nevím v jaké práci budu opravdu dobrý (á). 
  • Potřebuji se naučit prezentovat to, co umím. (Mám pocit, že neumím prodat své kvality a schopnosti). 
  • Nevěřím si, v tom co dělám. Potřebuji získat sebedůvěru.
  • Chci zjistit, jak pracovat s tím, když v práci odmítají moje nápady, jak argumentovat, jak poznat, že už ta práce není pro mě.
  • Potřebuji se naučit uhájit si svůj prostor v komunikaci s osobou nadřízenou, nebo s kolegy. 
  • Ráda bych našla způsoby, jak zvládnout konfliktní komunikaci. 

ZNÁTE A PROŽÍVÁTE TYTO POCITY? JSME TU PRO VÁS! 

ALE KDO? 

Mgr. Bára Polívková

 Od 15 let pracuje s dětmi a od 25 také s dospělými. Pedagožka, lektorka, koučka, metodička a externí spolupracovník či lektor v mnoha školách či dalších společnostech v ČR, kromě jiného amatérská herečka, zpěvačka, která vede literárně-dramatický obor v ZUŠ v Chotěboř, což se při vedení výcviku bude hodit. Více o ní najdete ZDE. Výcvik sestavila a metodicky i lektorsky ho povede. Nabídne vám metody, které vás povedou do nitra vlastní bytosti za účelem sebepoznání a pochopení svých nefunkčních způsobů vystupování a jednání. Zároveň vám dá i prostor osvojit si fígle a komunikační techniky důležité v interakci s ostatními účastníky. 

 

Mgr. Petra Polívková

Výtvarnice, pedagožka, která učí v ZUŠ Chotěboř výtvarný obor, ale také je koordinátorkou Svobodné školy Chotěboř, externí grafičkou, která spolupracuje s mnoha institucemi atp. Jako pedagožka a výtvarnice zároveň spolupracuje na osobnostně-sociálně laděných projektech pro děti a pro dospělé, protože výtvarné techniky mohou napomoci k pochopení a osvojení mnoha zdánlivě nesouvisejících dovedností. Nechte se překvapit a užijte si tyto techniky s Petrou v rámci Komunikačního výcviku.

 

 

Dalšími lektory mohou být např. Bc. Lucie Pešková (bývalá ředitelka SCIO školy v Jihlavě, která k naší velké radosti přešla do Spolku pro rozvoj svobodného vzdělávání, kde působí na mnoha různých pozicích, popř. další zajímavé osobnosti, které se SPRSV spolupracují). 

 

A CO BUDE DÁL? 

Krůček po krůčku se v průběhu dvou víkendů budeme pohybovat kupředu na cestě k efektivní a otevřené komunikaci, která nám bude sloužit, pomůže nám se zorientovat a ukotvit v mezilidských vztazích, ukáže nám způsoby, jak řešit konflikty, jak se ovládnout, a přitom nepotlačovat své emoce, jak se prezentovat před cizími lidmi, aniž bychom měli nepatřičné pocity sebechvály, která (jak nás učili) smrdí…a to všechno proběhne v přátelské a bezpečné atmosféře stejně naladěné skupiny. My už se těšíme. A co vy? 

 

KDY A KDE TO VLASTNĚ BUDE? 

Výcvik proběhne ve dvou víkendech. První bude 2. – 3. 11. 2019. Na dalším termínu se domluví přihlášení účastníci. Máme k dispozici prostor za Zastávkou 194 v Chotěboři na Vysočině (žlutý dům naproti ZŠ Buttulova), popř. pokud nás bude více, budeme ladit další a větší prostory. Pokud se přihlásíte, dostanete konkrétní informace o místě konání. Pokud byste byli přespolní, je možné se domluvit na přespání ve vlastním spacáku v prostorech Žlutého domečku v Buttulově 193, nebo lze využít hotely či penziony v Chotěboři (http://www.hotelvysocina.cz/, http://www.penzionbene.cz/, ubytovna v Obchodní akademii a další)

 

 

KDE SE MOHU PŘIHLÁSIT?

Přihlašte se vyplněním aktivního formuláře, který najdete níže pod článkem. Formulář je vytvořen pomocí společnosti BUM BUM s.r.o a Quanda. Informace o ochraně osobních údajů si můžete přečíst ZDEDo poznámky prosím stručně uveďte, co Vás motivovalo k tomu se na Výcvik přihlásit. 

 

 

Těšíme se na Vás a přejeme Vám i sobě, abychom mohli alespoň trochu napomoci k tomu, aby po ukončení našeho workshopu byla Vaše komunikace HRAVÁ, ALE STÁLE PARTNERSKÁ, ABYSTE SE VÁM BYLA POMOCNÍKEM PŘI HARMONIZACE VZTAHU SE SEBOU SAMÝM I S OKOLNÍM SVĚTEM A ABY PLNÁ POZITIVNÍ ENERGIE! 

 

S úctou, realizační tým Komunikačního výcviku a SPRSV.