Tábory

Pojeďte s námi na tábory! Nabídka SPRSV 2022

I v letošním roce jsme pro vás připravili pestrou nabídku příměstských táborů. Mají společného jmenovatele: 

  • protože se konají většinou v přírodě, probouzejí v dětech vztah k všemu živému;
  • jsou vedeny zkušenými průvodci, kteří se zabývají prací s dětmi i ve své vlastní profesi, tzn. k nim přistupují s respektem a láskou;
  • jsou koncipovány jako zážitek, ale nechybí zde témata důležitá pro osobnostně-sociální rozvoj;
  • děti se zde mohou setkat s různými a netradičními výchovnými směry;
  • průvodci používají zajímavé výchovné formy a metody.

V případě, že si vyberte z nabídky táborů, vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE, v případě dotazů napište na: tabory@sprsv.cz.

Cena tábora zahrnuje program, materiál na tvoření, oběd, odpolední svačinu, pitný režim a pojištění.Putování s knihou (dvoudenní)

7. – 8. července 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře (začátek i konec v Chotěboři)

Putování s vyprávěním příběhů – začneme v Chotěboři na náměstí, doputujeme na Horní Mlýn a cestou budeme zažívat dobrodružství jako hrdinové v knize.

Vedoucí tábora: Jitka Vrbová

Cena: 650 Kč


Plenérek (pro děti ve věku 9-12 let) obsazeno

18. – 22. července 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Během tábora se ponoříme do rozmanitých výtvarných technik – klasických i netradičních, těšit se můžete na kresbu, malbu, ale i grafiku či land art. Vše v těsném sepjetí s okolní přírodou a s přesahy do výtvarného umění. Hlavním tématem letošního plenérku bude “krajina” a zakončíme ho společnou výstavou.

Tábor s přesahem do environmentu, s ekologickou tématikou.

Vedoucí tábora: Petra Polívková, Lucie Bezoušková

Cena: 1690 Kč


Devatero řemesel (pro děti ve věku 6-12 let) – obsazeno

25. – 29. července 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Lákalo by vás stát se na jeden den ševcem? Nebo raději tkalcem, košíkářem, knihařem či pekařem? Pětidenní program plný tvoření, s jedním společným výletem. Na závěr odejdete s tovaryšskou knížkou – a se spoustou výrobků.

Pro loňské skvělé účastníky tohoto tábora doporučujeme pokračovací Řemesla pro tovaryše.

Vedoucí tábora: Jitka Vrbová, Iva Jaklová

Cena: 1690 Kč


Včelka Sluněnka (pro děti ve věku 4-6 let) – obsazeno

25. – 29. července 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Dozvíme se, co včela dělá od narození až do své smrti. Na včely si zahrajeme, vyzkoušíme, co vše umí: uklízet, krmit miminka, stavět plásty, strážit úl a létat pro pyl a nektar. Jak spolu včely mluví? Je včelí roj nebezpečný? Pojďte s námi nahlédnout do fascinujícího života včel. Navštívíme i živé včely, o kterých nám povypráví zkušený včelař. A jak včelám pomoci, aby se jim lépe dařilo? Co jim škodí a zabíjí je?

Vedoucí tábora: Kateřina Málková, Eva Bačkovská

Cena: 1590 Kč


Řemesla pro tovaryše (pro děti ve věku 8-15 let)

 1. – 5. srpna 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Vrátíme se do minulosti, ocitneme se ve středověku, staneme se tovaryši, kteří se pod vedením mistrů budou učit nejrůznějším řemeslům. Staneme se pekaři, tesaři, hrnčíři, tkalci… Během týdne si zábavnou formou a s opravdovými nástroji vyzkoušíme různé techniky barvení látek, seznámíme se s ojedinělou lidovou technikou zpracování těsta tzv. vizovického pečiva, vyrobíme svíčky z včelího vosku, vyřežeme zvířátko nebo vydlabeme lžíci z lipového dřeva, pronikneme do kouzel bylinek a něco z nich vyrobíme a dál už nebudeme prozrazovat. Na závěr zkusíme své produkty jako trhovci „prodat“ na společném jarmarku.

Vedoucí tábora: Jitka Vrbová, Lenka Pavlásková

Cena: 1690 Kč


Putování s lesním skřítkem (pro děti ve věku 4-10 let) – obsazeno

8. – 12. srpna 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Les není domovem jen zvěře, ale i malých bytostí – lesních skřítků. Společně se vydáme po jejich stopách, necháme se okouzlit vůní a krásami letního lesa, poznáme nové rostliny a živočichy, a když budeme mít štěstí, podaří se nám společně nahlédnout do tajemné říše skřítků.  

Vedoucí tábora: Kateřina Málková, Lenka Pavlásková

Cena: 1590 Kč


Cyklotoulky ve spolupráci s BESIPem (pro děti 10-15 let)

15. – 19. srpna 2022 v okolí Chotěboře

Co Vás čeká?

Toulky na horských a trekových kolech po polních a vedlejších cestách v okolí Chotěboře. Denně ujedeme okolo 20 km, hlavní bude ale koupání a zmrzlina. Navštívíme farmu s ovečkami, Centrum environmentální výchovy v Horní Krupé, přírodní zahradu, Krámek s dobrotami… První den se seznámíme s technikou jízdy v terénu a pravidly silničního provozu. K nácviku využijeme dopravní hřiště v Libici. Za perfektní technický stav kola zodpovídají rodiče – možná předchozí domluva s vedoucím před táborem na kontrole stavu.

Děti s nebezpečnými koly (nefunkční brzdy, sjeté nebo poškozené pneu, praskliny na konstrukci, nezaslepená řidítka atd.) se nebudou moci zúčastnit!

Vhodné pro zkušené cyklisty, děti mladší 10 let pouze v případě se zkušenostmi v silničním provozu a s dobrou fyzickou zdatností.

Vedoucí tábora: Ivan Vrba

Cena: 1590 Kč


Děti lesa (pro děti ve věku 4-6 let) – obsazeno

22. – 26. srpna 2022 na Horním Mlýně u Chotěboře

Prožijeme si každý den les všemi smysly, s řekou Doubravou za zády. Vydáme se do okolních lesů na několik dobrodružných výprav. Nadýcháme se vůně letního lesa, protáhneme nohy a třeba…

Vedoucí tábora: Eva Bačkovská

Cena: 1590 Kč